26/02/2024, 15:54

Utrudnienia w całej Polsce, Paraliż Stolicy

Traktor

Protesty rolników, początek marszu gwiaździstego.

 

Już w najbliższy wtorek (27.02.2024r.) rolnicy przeniosą swoje protesty do stolicy. Zgodnie z zapowiedziami OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych nie powinni przekroczyć granic samej Warszawy, ale nie uratuje to mazowsza przed paraliżem dróg.

 

Strajk Gwiaździsty z nowymi uczestnikami.

 

Jeśli wydawało wam się, że aktualne strajki to czas tylko dla rolników, to niestety jesteście w błędzie. W mediach pojawiły się informacje, że do protestujących dołączą przewoźnicy, a dziś oficjalnie zaprezentowano nowych uczestników: związki zawodowe zrzeszające górników, oraz koła łowieckie.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, Sławomir Izdebski, przewodniczący związku rolniczego, poinformował, że w proteście przeciwko Zielonemu Ładowi oprócz polskich rolników chcą wziąć udział również przedstawiciele organizacji rolniczych z innych krajów Europy.

"Chcemy pokazać, że zatrzymanie Zielonego Ładu jest naszym wspólnym postulatem" - powiedział Izdebski.

 

 

Oczekiwania uczestników:

Rolnicy jak zapewne wiecie, są przeciwni „zielonemu ładowi” wprowadzonemu przez UE. Czym jest Zielony Ład? W największym skrócie Nazwany tak projekt ustaw ma pozwolić Unii Europejskiej osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Projekt zakłada m.in. ograniczenie stosowania pestycydów i nawozów, a to budzi wśród rolników spore emocje. Ponadto polscy gospodarze przeciwni są niekontrolowanemu napływowi żywności i produktów rolnych z Ukrainy. Górnicy wskazują, że z uwagi na czynniki zewnętrzne, powinnni otrzymywać kilkanaście procent większe wynagrodzenia, myśliwi natomiast domagają się
Nasz wpis nie ma charakteru politycznego, więc nie będziemy zagłębiać się w argumenty i zasadność podejmowania działań i oczekiwań podnoszonych przez uczestników.

 

Trasa strajkujących: od pl. Defilad do KPRM

Według zaprezentowanych dotychczas informacji strajkujący w samej stolicy wyruszą z placu Defilad. Następnie przejdą ulicami:

  • Emilii Plater
  • Alejami Jerozolimskimi
  • rondem de Gaulle'a
  • Nowym Światem
  • placem Trzech Krzyży
  • ulicą Wiejską

do gmachu Sejmu RP. Po zakończeniu protestu przed Sejmem, strajkujący udadzą się ulicą Piękną i Alejami Ujazdowskimi przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Protestujący spodziewają się spotkania z Marszałkiem Sejmu, na ręce którego chcą złożyć petycję, nie obce jest również oczekiwanie wejścia na teren kancelarii prezesa rady ministrów.

 

Jak widzicie, wtorek będzie w Warszawie (i nie tylko, bo rolnicy jadą z całej Polski, w tym z podkapacia czy z Krakowa i okolic). Sławomir Izdebski zapowiedział, że jeśli jutrzejszy dzień nie przyniesie ustępstw ze strony Rządu i UE, to w kolejnych dniach największe miasta w Polsce zostaną wręcz unieruchomione. Cytując za Radiem Dla Ciebie „Rolnicy z Wrocławia już zadeklarowali, że jeśli 27 lutego nie zostaną podpisane postulaty czy nie będzie przynajmniej namiastki porozumienia, to 28 i 29 lutego największe miasta w Polsce zostaną sparaliżowane. Nie będzie wtedy litości i ustępstw, a wszystkie ronda wjazdowe do miast zostaną zablokowane i ruch będzie sparaliżowany”

Więc drodzy kierowcy, pasażerowie, uczestnicy ruchu! Jeśli macie możliwość w najbliższych dniach poruszać się nie korzystając z samochodu, polecam, jeśli natomiast musicie wsiąść za kierownice, pamiętajcie o objazdach. Jeśli w trakcie podróży w okolicach Krakowa będziecie potrzebować pomocy, dzwońcie i piszcie, pomożemy, telefon i adres znajdziecie w naszym dziale „kontakt”.

Go to top